باشگاه فرهنگی ورزشی شهر خودرو خراسان که پیش از این با نام پدیده فعالیت می کرد، با هدف توسعه ورزش حرفه ای فوتبال و به منظور اثر گذاری در عرصه های ورزشی در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی با حمایت مالی و پشتیبانی شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز(سهامی عام) تشکیل شده است و پس از خرید امتیاز تیم « مس سرچشمه کرمان» و انجام امور حقوقی و اجرایی ثبت باشگاه، عملا" از سال 1392 با عنوان موسسه ورزشی پدیده طلایی آغاز به کار نمود و با جذب نیروهای توانمند در عرصه فوتبال نسبت به تنظیم برنامه های تمرین، انجام آمادگیهای لازم تکنیکی، ارائه آموزشهای تخصصی فراگیر و همچنین تنظیم قرارداد با جمعی از بهترین بازیکنان اقدام کرده است.

 دراین مرحله باشگاه فرهنگی ورزشی شهر خودرو ، در رشته فوتبال فعال شده که قطعا" با ایجاد بستر مطلوب فرهنگی برای ورزشکاران باشگاه و ایجاد ساختارسازی مناسب مسیر خودکفایی، در سایر رده های سنی در فوتبال پایه را دنبال خواهد کرد، به گونه ای که بتوان به لحاظ بازیکن سازی به خودکفایی برسیم.

هدف از تاسیس این باشگاه تقویت ورزش استان خراسان، حضور در لیگ برتر کشور و درآینده نزدیک با حضوردر میادین بین المللی محقق خواهد شد و به عنوان پدیده ای ماندگار، نسبت به رسالت خطیری را که شروع نموده انجام وظیفه خواهد کرد.

 از مهرماه سال 1395 آقایان جواد وطنخواه ، هادی برگی‌زر و حمیدرضا کریمویی طی سال های مختلف به عنوان مدیر عامل این باشگاه فعالیت میکردند.

تغییر مالکیت و نام باشگاه

  در نهایت در سال 1397 آقای جواد وطنخواه بار دیگر با انتخاب اعضای هیئت مدیره باشگاه به عنوان مدیر عامل این باشگاه فرهنگی ورزشی انتخاب گردید و هم اکنون نیز فعالیت خود را به عنوان مدیرعامل ادامه می دهد.

 در سال ۱۳۹۷ با کنار گیری شرکت توسعه گردشگری پدیده از حمایت مالی باشگاه و پس از کش و قوس های فراوان ، و با توجه به مطالبه مردمی ،در نهایت ستاد تدبیر استانداری خراسان رضوی به دلیل بدهی های انباشته این باشگاه و همچنین احتمال کسر ۶ امتیاز به دلیل شکایت سوبا بازیکن خارجی و اسبق این تیم، با تصمیمی عاجل از متقاضیانی که امکان خرید این باشگاه را داشتند، درخواست کرد تا پیشنهادات خود را به این ستاد تحویل دهند.

در نهایت نیز تنها شرکتی که اقدام به این کار کرد تا منجی این باشگاه شود ، شرکت شهر خودرو با مدیریت دکتر فرهاد حمیداوی بود.

پس از آن با برگزاری جلسات مختلف در استانداری خراسان رضوی با حضور مسئولین استان و نیز مدیران شرکت پدیده و شرکت شهر خودرو ،در نهایت دکتر حمیداوی با تضمین پرداخت بدهی های این باشگاه موفق شد، در دی ماه سال ۹۷ به صورت رسمی امتیاز باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان را بر عهده بگیرد و ناجی این باشگاه شود.

بعد از این اتفاق و طی توافقات انجام شده نام باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان به صورت موقت و تا پایان لیگ برتر هجدهم، به باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده شهر خودرو تغییر یافت .

با پایان لیگ هجدهم نیز پس از انجام تغییرات در هیات مدیره این باشگاه ، نام آن به باشگاه فرهنگی ورزشی شهر خودرو خراسان تغییر پیدا کرد و از لوگوی جدید این باشگاه نیز رونمایی گردید.

در حال حاضر باشگاه فرهنگی ورزشی شهر خودرو خراسان نیز با مالکیت دکتر فرهاد حمیداوی و با مدیر عاملی جواد وطنخواه و سرمربی گری یحیی گل محمدی در لیگ برتر شرکت دارد