بیانیه باشگاه پدیده خراسان در خصوص مسائل داوری

باشگاه پدیده خراسان در خصوص مسائل مربوط به داوری‌های اخیر لیگ برتر بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه فرهنگی‌ورزشی پدیده خراسان، این باشگاه در خصوص اتفاقات اخیر داوری در لیگ هجدهم بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

باسمه تعالی

باشگاه پدیده خراسان در پنجمین سال حضور متوالی خود در لیگ برتر فوتبال ایران، جام خلیج فارس همواره ثابت کرده که با وجود رقم خوردن هر اتفاق و حادثه‌ای، به دور از هر گونه حاشیه‌سازی صرفا به دنبال ارائه فوتبال زیبا بوده و هست.
در فصل جدید لیگ برتر نیز تمامی ارکان باشگاه پدیده از کادر فنی محترم تا بازیکنان ثابت کرده اند که همواره تمرکزشان روی مستطیل سبز بوده و رسیدن به رتبه و جایگاه مناسب را از طریق پیشرفت فنی خواستار بودند، اما متاسفانه مسائلی در حال رخ دادن است که نگرانی را در دل هواداران فهیم و فوتبال‌دوست خراسانی ایجاد کرده‌است.
به ویژه اینکه بعد از بازی با تیم ذوب آهن برخی افراد خواسته یا ناخواسته به دنبال القای این موضوع بودند که در این بازی اشتباهات داوری فقط به نفع تیم پدیده بوده است ، حال آنکه با تماشای دقیق تصاویر بازی متوجه می شویم که متاسفانه داور صحنه های زیادی را به ضرر تیم پدیده سوت زده است.
در این بازی در نیمه اول امین قاسمی نژاد در محوطه هجده قدم با خطا روبرو می شود که داور پنالتی را نمی گیرد. در صحنه ای دیگر خطای میلاد فخرالدینی روی امین قاسمی نژاد که با اعلام پنالتی توسط داور همراه بود، باید با کارت قرمز برای مدافع ذوب همراه می‌شد که این اتفاق هم رخ نداد.

همچنین خطای سیلوا بر روی خلعتبری نیز باید با اخراج مستقیم همراه می‌شد که این گونه هم نشد. علاوه بر این داور مسابقه از کنار خطای هرناندز مهاجم ذوب آهن هم که بدون توجه به توپ با آرنج به اکبر صادقی ضربه زد فقط با یک کارت زرد گذشت، در صورتی که به گواه کارشناسان این حرکت باید با اخراج مستقیم همراه می‌شد.
به غیر از آنچه که در بازی با ذوب آهن روی داد، بد نیست به بازی های چند هفته پیش هم گریزی بزنیم.
در هفته اول در مصاف با پرسپولیس، علاوه بر اینکه در بسیاری از برخوردهای خشن بازیکنان پرسپولیس داور با مماشات رفتار کرد ،در صحنه ای واضح تر علی علیپور به خاطر رفتار غیرورزشی باید اخراج می‌شد اما داور مسابقه به راحتی از کنار این صحنه گذشت.
در هفته دوم در مصاف با استقلال خوزستان و در گرمای بالای ۴۰ درجه اهواز، داور محترم مسابقه دقیقه ۴۰ نیمه نخست، محمد قنبری را سخت‌گیرانه و اشتباه اخراج کرد تا پدیده ۵۵ دقیقه در هوای طاقت‌فرسای اهواز، ۱۰ نفره باشد.
در هفته پنجم و در مصاف با پیکان، در دقیقه ۴۷ مسابقه یک پنالتی برای پدیده گرفته نشد.
این ها تنها گوشه ای از اتفاقات داوری بود که به ضرر باشگاه پدیده تمام شد.
اگر تا بحال در مورد این اشتباهات باشگاه پدیده خراسان هیچ اعتراضی نکرده صرفا بخاطر احترام به ساحت داوری بوده و اینکه اعتقاد داریم این اشتباهات ممکن است برای هر داوری اتفاق بیفتد و باور داریم همه داوران محترمی که در لیگ برتر سوت میزنند احتیاج به حمایت و احترام دارند تا بتوانند با اعتماد بنفس بیشر و خاطری آسوده تر داوری کنند.
هر چند تاکید میکنیم و مطمئن هستیم که این قبیل تصمیمات اشتباه داوری به ضرر پدیده ، وهمگی سهوی و به واسطه فشار مسابقه بوده اما باشگاه پدیده از کمیته محترم داوران و سازمان لیگ فوتبال ایران تقاضا دارد با دقت نظر در چینش داوران مسابقات تیم پدیده، به کاهش هرچه بیشتر این اشتباهات کمک کند تا مبادا به واسطه مظلومیت این باشگاه و البته دوری از غوغاسازی و داد و بیداد، زحمت بازیکنان و کادرفنی پرتلاش پدیده به هدر رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *