سرمربی تیم نوجوانان پدیده شهر خودرو: نتیجه گرا نیستیم، نگاهمان به آینده است/ تغییر مالکیت باشگاه به نفع تیم‎های پایه شد

سرمربی تیم نوجوانان پدیده شهر خودرو هدف اصلی تیمش را بازیکن‏سازی و آینده‎نگری می‎داند و از برنامه باشگاه برای ساخت تیمی آینده دارد صحبت می‎کند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده شهرخودرو، تیم نوجوانان باشگاه در هفته جاری موفق شد در مسابقات نیمه نهایی لیگ برتر کشور در مشهد در گروه خود به مقام دوم برسد و به مرحله نهایی مسابقات راه یابد.

با غلامرضا عشقی، سرمربی تیمی یکدست که اکنون شانس کسب یک جام برای باشگاه را دارد به گفت‎وگو نشستیم تا از شرایط این تیم آگاه شویم:
در مسابقات نیمه نهایی لیگ برتر نتایج خوبی گرفتید و به مرحله فینال راه یافتید. بیایید از آماده سازی تیم برای این رقابت‎ها شروع کنیم. بگویید که تیم چطور ساخته و پرداخته رقابت‎ها شد؟
بعد از مسابقات دور مقدماتی زمان زیادی برای آماده‎سازی داشتیم. مسابقات ما در دور مقدماتی زودتر از سایر تیم‎ها تمام شد و ما تصمیم گرفتیم با توجه به اینکه مسابقات به صورت مجتمع و در ۵ روز پیاپی برگزار می‎شود، بر روی ۳ محور مهم کار کنیم شامل توان بدنی، توانایی ذهنی و قدرت فنی که خوشبختانه با کمک کادر مجرب تیم توانستیم به اهدافمان برسیم. ما در کادر تیم از دو نفر از متخصصان بدنسازی یعنی آقایان دکتر حسینی و دکتر وحدتی استفاده می‎کنیم که کمک زیادی به ما کردند.

ما نزدیک به ۲ ماه تمرینات فشرده داشتیم و بازیکنان تیم با اینکه باید به مدرسه و درس خود هم می‎رسیدند اما تلاش زیادی کردند و نتیجه هم گرفتند.
آیا تغییر مالکیت تیم و آمدن مجموعه شهر خودرو و آقای حمیداوی به باشگاه تغییری در شرایط تیم داشت؟
این اتفاق صد درصد تغییری مثبت برای ما بود. در ابتدای فصل مشکلات زیادی داشتیم. نه زمین تمرین مناسب داشتیم نه امکانات تمرین. ما برای دور مقدماتی بدون هیچ تمرینی به مسابقات رفتیم و حتی به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم در یکی از مسابقات به میدان برویم و امتیاز از دست دادیم، اما با آمدن آقای حمیداوی و مجموعه شهر خودرو مشکلاتمان حل شد و توانستیم در زمین تمرین خوب به درستی تمرین کنیم و حتی میزبان مسابقات نیمه نهایی شدیم که این مساله کمک زیادی به ما کرد. در مجموع از زمان حضور شهر خودرو هیچ کم و کاستی نداشتیم.
برنامه تیم برای مرحله فینال چیست؟
فعلا تعدادی از بازیکنانمان مصدوم هستند و با توجه به اینکه بازی‏های پرفشاری را پشت سر گذاشتیم، چند روزی استراحت داریم و از حدود ۱۰ روز دیگر تمرینات آماده‎سازی را برای مرحله فینال شروع می‎کنیم و امیدواریم بهترین نتیجه ممکن را بگیریم.
اگر قهرمان شوید از سوی فدراسیون فوتبال به اردوی بین‎المللی اعزام خواهید شد؟
معمولا در سال‎های گذشته تیم قهرمان به عنوان نماینده ایران به یک تورنمنت بین‎المللی اعزام میشد، اما نمی‎دانم که امسال هم این شرایط وجود دارد یا نه.
به این تیم و بازیکنانش چقدر امید دارید که در آینده بدرخشند و به سطح اول فوتبال کشور برسند؟
از ابتدای شروع به کارمان تنها با نگاه آینده‎نگری برنامه‎ریزی و فعالیت کردیم و اصلا به دنبال نتیجه‎گرایی و یا قهرمانی نبوده و نیستیم. مدیریت باشگاه هم از ما خواسته است نگاهمان به آینده و بازیکن‎سازی باشد. پس از حدود ۶ سال فعالیت در این رده سنی امسال می‎توانم با اطمینان بگویم یکی از آینده‎دارترین تیم‎ها را داریم و ۷ یا ۸ بازیکن بسیار مستعد داریم که در آینده می‎درخشند.
اتفاقی که امسال افتاد و تغییر مالکیت باشگاه به نفع ما شد و شرایطمان بسیار خوب شده است. ما فصل سختی را شروع کردیم و مدیریت تیم‎های پایه باشگاه و به‎خصوص مدیرعامل تیم آقای حمیدوای کمک بسیار زیادی به بهبود شرایط کردند که جا دارد از آنها تشکر کنم و ایمدوارم که همچنان به حمایتشان از تیم‎های پایه باشگاه پدیده شهر خودرو ادامه دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *