اصولی: موفقیت‌های پدیده شهرخودرو، دلبستگی به شهر را افزایش داده‌است

رییس کمیسیون فرهنگی‌‌اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: موفقیت‌های پدیده شهرخودرو، در راستای افزایش دلبستگی به شهر، تاثیر مثبتی بر جامعه مشهد گذاشته‌است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه فرهنگی‌ورزشی پدیده شهرخودرو، دکتر احسان اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی‌اجتماعی شورای شهر مشهد در مراسمی که با حضور مدیران شهرداری مشهد و اعضای باشگاه پدیده شهرخودرو برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکرم که مجموعه‌ای از اقدامات، اتفاقات و اشخاص، به فضل الهی و با توجه خاص امام رضا(ع) در کنار هم قرار گرفتند تا در یکی از بی‌نظیرترین رشته‌های ورزشی و در بالاترین سطح ممکنه در کشور، امسال موفق باشیم.

وی افزود: روزی که با شعار امید و نشاط سکان را به دست گرفتیم، بالاتفاق در شورای شهر و کمیسیون فرهنگی‌اجتماعی، ورزش را یک عامل کلیدی برای ایجاد انگیزه، شور و نشاط معرفی کردیم. در بین رشته‌های مختلف ورزشی، رشته فوتبال و چند رشته دیگر، به عنوان رشته‌های پرطرفدار و مملو از جذابیت، هدف قرار داده‌شد.‌

وی افزود: علاوه بر مباحث فنی و تخصصی فوتبال، یک سری مسائل اجتماعی را در این مقوله مدنظر قرار دادیم. برهمین اساس، از فصل قبل حمایت را آغاز کردیم. از شهردار سابق نیز خواستیم تا از ورزش حمایتی جدی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: ابتدای فصل، جلسه‌ای با دوستان داشتیم، در آن جلسه بر تقویت انسجام هویت شهری به کمک تاثیر پدیده شهرخودرو تاکید کردم. دلبستگی مردم‌ به شهر با موفقیت یک تیم ورزشی افزایش می‌یابد. گرچه برخی دیدگاهی دیگر داشتند اما شورا حمایت ویژه‌ای از این موضوع داشت.

اصولی گفت: در همان جلسه گفتم اگر این تیم سهمیه آسیایی بگیرد، حس غرور و همبستگی ویژه‌ای در شهر مشهد به وجود می‌آید. شاید آن روزها این هدف و آرزو، بسیار دور به نظر می‌رسید، اما امروز می‌بینیم که همین کار دور به دستان توانمند کادرفنی تیم پدیده شهرخودرو و بازیکنانش ممکن شده‌است. مدیران باشگاه پدیده شهرخودرو نیز تمام تلاش‌شان را به کار گرفتند و امروز این اتفاقات خوب رقم خورده‌است. باید از حیدری، معاون دادستان نیز تشکر ویژه‌ای نیز داشته‌باشم که پای کار باشگاه پدیده شهرخودرو ایستاد و تلاش ویژه‌ای در این خصوص کرد تا این تیم در راهی که باید، قرار گیرد. از زحمات ایشان به شدت ممنونیم.

اصولی خاطرنشان کرد: در نیم‌فصل نخست که این تیم صدرجدول قرار داشت، از این تیم حمایت کردیم تا اسپانسرها پای کار بیایند. خوشبختانه مهندس حمیداوی نیز ورود کردند و امروز ثمره این اقدامات را می‌بینیم.

اصولی گفت: کلایی به عنوان شهردار، نهایت حمایت را تاکنون داشته‌است. باید از اینجا به بعد به دنبال پایدارسازی باشیم. نباید فصل بعد دوباره نگران افتادن و نیافتادن باشیم. باید ظرفیت‌ها را کشف کنیم و با رشد، شاهد پیشرفت مستمر باشیم.

رییس کمیسیون فرهنگی‌اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: متاسفانه مشکل اصلی شهر ما، شکوفایی تصادفی استعدادها است. تاکنون مکانیزم پرورش و کشف استعداد به شکل مناسبی نداشته‌ایم، لذا گام بعدی ما در بحث حمایت از ورزش قهرمانی و فوتبال، توجه به پایه‌ها، شکوفایی استعداد‌ها و البته بخش بانوان است. طرحی در شورا برای تاسیس آکادمی‌ها به تصویب رسیده تا شرایط مشهد به سمت رشد هرچه مطلوب‌تر حرکت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *